Strona główna

Uwaga! Od poniedziałku zmiany na Tucholskiej

Uwaga! Od poniedziałku zmiany na Tucholskiej

2014-06-25 10:11:31  |  Tekst i fot. mz

30 czerwca zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 240. Otwarty zostanie odcinek od Przemysłowej do ronda przy galerii. Zamknięty zostanie za to fragment miejski od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Przemysłową. - Potrwa to około dwóch miesięcy. Planujemy na 15 sierpnia, ale to wszystko zależy, jakie problemy napotkamy na swojej drodze – mówi przedstawiciel wykonawcy Tadeusz Zakrzewski z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

Podobnie jak w pierwszej zamkniętej części, ruch lokalny może się odbywać. Dotyczy to mieszkańców i kontrahentów firm mających swoją siedzibę przy Tucholskiej. Reszta kierowców będzie musiała skorzystać z objazdu i wyjechać na Przemysłową, a dalej w prawo w Tucholską. - W tym momencie robimy skrzyżowanie by przekierować ruch zgodnie z zatwierdzoną organizacją – infomuje drogowiec z PBD. Stąd do ronda położone są już dwie warstwy masy bitumicznej. Piesi i rowerzyści będą mogli bez większych problemów poruszać się po ścieżce po prawej stronie (patrząc od Chojnic). Po lewej drogowcy będą jeszcze działać. To nie będzie kolidowało z ruchem, który wreszcie zostanie puszczony. - Już nie możemy się doczekać. Liczymy każdy dzień, tym bardziej że na spotkaniu mówiło się o połowie czerwca – mówi Renata Dąbrowska, szefowa osiedla Małe Osady Pawłówko.

Choć cały odcinek od wiaduktu do Przemysłowej będzie zamknięty, to jak infomuje Tadeusz Zakrzewski, początkowo drogowcy skupią się na fragmencie od ul. Ustronnej do Przemysłowej. - Po niedzieli będziemy kłaść masę w Pawłowie - dodaje przedstawiciel wykonawcy.

Pismo PBD ws. zmiany organizacji ruchu

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl