Strona główna

Debiut na złoto

Debiut na złoto

2014-05-23 16:20:38  |  Tekst i fot. olo

Szczęśliwi wrócili z Gdyni piłkarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zdobyli złote medale w XV Pomorskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Srebrne krążki wywalczyli zawodnicy z klubu przy Zespole Szkół Specjalnych.


Dla piłkarzy z ŚDS Chojnice był to debiut w tej imprezie, bo dopiero od niedawna są oni w Olimpiadach Specjalnych. Jednak turniej na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni był wyjątkowy nie tylko z tego względu. Po grach eliminacyjnych ŚDS Chojnice przydzielono do tej samej grupy, co inny chojnicki zespół z klubu przy Zespole Szkół Specjalnych. I jak się okazało, obie chojnickie drużyny walczyły ze sobą o pierwsze miejsce. Po wyrównanym i bardzo emocjonującym meczu był remis 2:2, a ŚDS złote krążki wywalczył minimalnie lepszą różnicą goli (1 bramka mniej wpuszczona). Wcześniej ŚDS wygrał z Lęborkiem 4:2, a ZSS pokonał Lębork 4:3.

Warto dodać, że „chojnicki mecz” toczył się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a po meczu zawodnicy pogratulowali sobie dobrego występu i z uśmiechami na twarzy zajęli dwa pierwsze stopnie na podium.

Trenerem ŚDS Chojnice był Aleksander Knitter, a ZSS Sławomir Jankowski i Tomasz Biesek.

Medale wręczał znany również kibicom w Chojnicach były piłkarz, reprezentant kraju, a także były trener Holiday Chojnice Janusz Kupcewicz.

Zajęcie pierwszego miejsca dawał chojniczanom prawo do udziału w losowaniu na ogólnopolskie finały w piłce nożnej Olimpiad Specjalnych. Szczęście uśmiechnęło się jednak do zwycięzcy innej grupy – Bytowa i ten zespół będzie reprezentował województwo pomorskie w wielkim finale.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl