Strona główna

Jednogłośne absolutorium dla wójta

Jednogłośne absolutorium dla wójta

2014-05-23 15:41:50  |  Tekst i fot. (aw)

Po raz dwudziesty czwarty wójt Zbigniew Szczepański otrzymał absolutorium. Wątpliwości co do wykonywanej pracy włodarza gminy rajcy nie mieli.

 

Podczas dzisiejszej (23.05) sesji absolutoryjnej nie zabrakło interpelacji ze strony radnych. Jarosława Kurka zaniepokoił brak robót na drodze do Chojniczek. - Prace miały ruszyć w połowie maja, a tu cisza. Co się dzieje z firmą, która wygrała przetarg? – dopytywał radny. W odpowiedzi usłyszał od Zbigniewa Szczepańskiego, że po sesji skontaktuje się w tej sprawie z wicestarostą. Sołtys Chojniczek zaapelował także, aby odwrócić kolejność robót. - Najpierw trzeba położyć chodnik, a potem lać asfalt – mówił radny. Władysław Kanikowski z Ogorzelin poprosił o interwencję gminy w Inspekcji Transportu Drogowego. - Niszczą nam drogi dojeżdżając z wagą do Silna – tłumaczył mieszkaniec. - To prawda, że ITD przyczynia się do dewastacji. W interesie starostwa i gminy trzeba coś z tym zrobić – przytaknął Szczepański. O większą synchronizację służb mundurowych prosił sołtys Doręgowic Józef Nowakowski przytaczając ostatni wypadek w Kamionce, gdzie na ratunek przyjechały zastępy straży z Chojnic, Człuchowa i Sępólna Krajeńskiego.

 

Pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej z Gdańska w sprawie udzielania absolutorium wójtowi oraz sprawozdania z prac kontrolnych przedstawił członek komisji rewizyjnej Franciszek Borzych. Dyskusji nie było. Radni wszystkie uchwały dotyczące wykonania ubiegłorocznego budżetu przyjęli jednogłośnie. - Cieszy mnie to dwudzieste czwarte jednomyślne absolutorium, bo to oznacza, że wspólnie z radnymi i sołtysami idziemy w jednym kierunku – mówił włodarz gminy. Na ręce wójta oraz skarbnik gminy Aleksandry Wojcieszyńskiej powędrowały bukiety kwiatów. Praca włodarza została też nagrodzona oklaskami.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl