Strona główna

Jan Paweł II świętym!

Jan Paweł II świętym!

2014-04-28 12:55:07  |  Urząd Miejski w Brusach

Obchody kanonizacji Jana Pawła II w Brusach rozpoczęto już w sobotę, 26 kwietnia. Przy pomniku Papieża Polaka, znajdującym się przy bruskiej świątyni, na wspólnej modlitwie zgromadzili się księża, przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych organizacji i instytucji oraz mieszkańcy. Modlitwę przy figurze poprowadził ks. proboszcz Mirosław Klawikowski. Zaśpiewano ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę” oraz złożono kwiaty w hołdzie wielkiemu Polakowi.


Następnie udano się do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach na Koncert Papieski, poprzedzony przejazdem samochodów terenowych i motocykli ulicami Brus. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z bruskiego centrum kultury oraz Kaszubski Zespół Folklorystyczny „Krëbane”. Koncert poprowadzili Anna Stoltmann i Krzysztof Gradowski. Ponadto w Sali lustrzanej centrum można było podziwiać dwie wystawy: fotograficzną „Mieszkańcy gminy z Papieżem” oraz wystawę rodzinnych prac plastycznych „Jan Paweł II przyjaciel dzieci i nie tylko…” Druga z nich została przygotowana przez Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach.

Na zakończenie pierwszego dnia obchodów kanonizacji, na placu przy Urzędzie Miejskim w Brusach, odbył się pokaz lotu gołębi zorganizowany przez hodowców z gminy Brusy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl