Strona główna

Nietrzeźwi z powiatu chojnickiego w rękach policji

Nietrzeźwi z powiatu chojnickiego w rękach policji

2014-04-22 13:45:42  |  KPP Chojnice

Podczas świątecznego weekendu policjanci na drogach powiatu chojnickiego prowadzili kontrole. Funkcjonariusze, sprawdzając stan trzeźwości kierujących, ujawnili cztery osoby, które spożywały wcześniej alkohol. Mundurowi uniemożliwili im dalszą jazdę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat.


W piątek wieczorem na terenie gminy Brusy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Poczuli od niego woń alkoholu i zbadali stan trzeźwości. 34-latek miał w organizmie blisko 1,40 promila alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili mu kierowanie pojazdem i zatrzymali prawo jazdy.

W sobotę w miejscowości Nieżurawa funkcjonariusze przebadali alkotestem kierującego rowerem. Jak ustalili, jadący jednośladem 32-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia.
W niedzielę w nocy dyżurny policji w Chojnicach został poinformowany telefonicznie, że po drodze porusza się nietrzeźwy kierujący. Natychmiast skierował we wskazany rejon patrol. Mundurowi na ulicy Jana Pawła II zatrzymali samochód osobowy renault. Kierującego nim chojniczanina poddali badaniu alkotestem, które wykazało u niego 1,80 promila alkoholu. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

W poniedziałek tuż po północy na ul. Broniewskiego w Chojnicach mundurowi przeprowadzili kontrolę drogową kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 18-latka ponad promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Chojnice za popełnione przestępstwo poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata więzienia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl