Strona główna

ZZO naprawi

ZZO naprawi

2014-04-02 07:56:34  |  Tekst i fot. (aw)

W minionym tygodniu Urząd Miejski w Chojnicach rozstrzygnął przetarg na drobne naprawy elementów metalowych i drewnianych mienia komunalnego na terenie miasta Chojnice. Naprawami i przeglądem placów zabaw nadal będzie zajmował się Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.

 

Oprócz ZZO do przetargu stanął Zakład Stolarski Produkcyjno - Handlowo – Usługowy
Tadeusza Szyszki z Silna. W ocenianiu ofert wzięto pod uwagę m.in. stawkę za roboczogodzinę (ZZO zaproponował 7,70 zł, zakład z Silna 8,01 zł). Zakres robót obejmuje przegląd, konserwację, malowanie, naprawę sprzętu na 21 placach zabaw. Naprawę ławek, płotków ogrodzeniowych, ogrodzeń parkowych, gablot ogłoszeniowych oraz innych elementów małej architektury zlokalizowanych na terenie miasta. Przez dwa lata ZZO będzie musiał przeprowadzać regularne kontrole placów zabaw, minimum raz na dwa tygodnie potwierdzone protokołem. - Na bieżąco będziemy robić przeglądy i zgłaszać co jest do naprawy - mówi Beata Zielińska z wydziału komunalnego chojnickiego ratusza.

 

Nasza reporterka kilka dni temu odwiedziła  place zabaw mieszczące się przy ul. Modrzewiowej, Jabłoniowej, w Fosie Miejskiej i przy Wszechnicy Chojnickiej. Po zimie napraw wymaga każdy z nich. Niektóre elementy są uszkodzone, innych po prostu brak. Aura sprzyja harcom na świeżym powietrzu. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiada nie tylko zarządca placu, ale także jego użytkownicy. Zadbajmy o to, by na najmłodszych nie czekały niespodzianki w postaci szklanych butelek, tak jak to miało miejsce na placu przy Modrzewiowej.

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl