Strona główna

Honorowy obywatel i święty

Honorowy obywatel i święty

2014-03-27 07:36:53  |  Tekst i fot. mz

27 kwietnia chojniczanie spotkają się na rynku, gdzie na telebimie wspólnie będą mogli obejrzeć transmisję uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II. Na telebimie będą także prezentowane zdjęcia związane z osobą papieża Polaka, a wykonane przez chojniczan.

- Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają fotografie sprzed lat o ich udostępnienie poprzez promocję regionu – z apelem zwraca się siostra Daria Madajczyk. Program obchodów jest bogaty. Na rynku transmitowana będzie msza św. z Watykanu. Po niej odśpiewane zostanie Te Deum, później Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w godzinach od 15 do 19 w bazylice trwać będzie adoracja. W czasie całego dnia na scenie będą prezentacje artystyczne. Natomiast w kościele gimnazjalnym wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II. To w podziemiach. Wyżej, bo na poddaszu, zagoszczą anioły malarki Stanisławy Sierant z Człuchowa. Podobnie jak po śmierci papieża wieczorem na rynku od godz. 20 trwać będzie modlitewne czuwanie. - O godzinie 21:37 zabiją dzwony upamiętniające godzinę śmierci Jana Pawła II – informuje franciszkanka s. Daria. Jest też pomysł stworzenia potężnego serca. - Z nas samych, dlatego ważne by było nas jak najwięcej. Może uda się dostać do księgi rekordów Guinnessa – wyraża nadzieję siostra. Apeluje też by uroczysty nastrój budować w swoich domach, strojąc okna.

Akt honorowego obywatelstwa w Pelplinie miał okazję wręczać wielkiemu Polakowi burmistrz Arseniusz Finster, który był członkiem delagacji z Chojnic. – Nie spodziewałem się, że będę miał okazję spotkać się z Ojcem św. oko w oko. Przeżycie było niesamowite – wspomina burmistrz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl