Strona główna

Pozimowe oszczędności pójdą na drogi

Pozimowe oszczędności pójdą na drogi

2014-03-06 13:58:10  |  Tekst mz, fot. arch.

Zima była łaskawa dla drogowców i samorządowców. Ci ostatni już podliczają pozimowe oszczędności i zastanawiają się nad ich przeznaczeniem. Powiat na odśnieżanie dróg na razie wydał połowę z zaplanowanych środków. Resztę także chce wydać na drogi, a dokładnie ich projekty.

- Faktury nadal spływają. Na teraz to suma ok. 500 tys. zł – informuje wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski. Na zimowe utrzymanie dróg w powiecie planowano ok. 1,1 mln zł. - Zima obeszła się dość łaskawie z drogami powiatowymi. Po pierwsze, nie wydaliśmy wszystkich środków, które mieliśmy na zimowe utrzymanie. Z drugiej strony drogi po zimie też nie wyglądają aż tak źle. Nie ma konieczności większych napraw – cieszy się włodarz z powiatu. Trochę dziur trzeba będzie załatać, ale nie za wiele. Powiat udzielił zamówienia na roboty związane z bieżącym utrzymaniem dróg: remonty cząstkowe, profilowanie dróg i wykonanie oznakowania poziomego.

Pozimowe oszczędności i środki, które być może zostaną po przetargach, zostaną zsumowane i wykorzystane na inwestycje drogowe. - Chcemy się przygotować na złożenie kolejnego wniosku na schetynówkę na rok 2015 r. Trzeba będzie przygotować kilka dokumentacji technicznych – zapowiada wicestarosta. Decyzje o dokładnym przeznaczeniu środków zapadną najwcześniej za miesiąc.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl