Strona główna

Kradły odzież i biżuterię

Kradły odzież i biżuterię

2014-02-25 08:35:28  |  KPP Chojnice

Policjanci z Chojnic odzyskali towar skradziony z kilku sklepów na terenie gminy Chojnice. Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonały dwie nieletnie dziewczyny. Nie był to ich pierwszy konflikt z prawem. Na początku lutego dokonały podobnych kradzieży. Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich poniosą odpowiedzialność przed sądem.


W minionym tygodniu kryminalni, podejrzewając dwie nieletnie dziewczyny o kradzież, przeszukali zajmowane przez nie pokoje. Znaleźli tam odzież, buty i biżuterię, które zostały skradzione w kilku sklepach. Wartość towaru, który zabezpieczyli funkcjonariusze to ponad tysiąc złotych. Z ustaleń policjantów wynika, że 13 i 15-latka kradły w czasie ferii zimowych. Policjanci, którzy zebrali w tej sprawie dowody popełnienia czynu karalnego przedstawili już zarzut nieletnim. Całość zebranych materiałów przekazali Sędziemu Rodzinnemu z wnioskiem o wszczęcie postępowania.

Nie była to pierwsza kradzież, której dopuściły się nieletnie. Policjanci wezwani na interwencję do jednego ze sklepów ustalili, że ich łupem padła odzież i buty o wartości ponad 900 złotych. Odzyskany towar kryminalni zwrócili do sklepów. Sprawczynie kradzieży zostały wówczas przesłuchane w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a materiały dotyczące zdarzenia trafiły do sądu.

Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich policja zbiera i utrwala dowody przejawów demoralizacji  oraz czynów karalnych. W minionym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach skierowali do sądów rodzinnych ponad 270 wniosków dotyczących nieletnich.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl