Strona główna

Fotoradar na obwodnicy

Fotoradar na obwodnicy

2014-02-14 14:56:21  |  Tekst (aw), fot. KPP Chojnice

Czy postawienie fotoradaru na chojnickiej obwodnicy zwiększy bezpieczeństwo jej użytkowników? Ku takiemu rozwiązaniu skłania się burmistrz Arseniusz Finster. Popiera go wójt Zbigniew Szczepański, a także Robert Marszałek z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Temat bezpieczeństwa na obwodnicy niespełna dzień po śmiertelnym wypadku podczas sesji rady gminy poruszył Józef Kołak. W jednej ze swoich interpelacji radny prosił o lepsze oznakowanie obwodnicy. Wójt obiecał wysłać pismo do GDDKiA z prośbą o przeanalizowanie tego feralnego odcinka.

 

Nad problemem wypadków na obwodnicy pochylił się również burmistrz Chojnic. - Będę proponował wspólnie z panem wójtem, aby w tym miejscu, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy stacją paliw a ulicą Lichnowską zamontować stacjonarny fotoradar. Jestem raczej przeciwnikiem fotoradarów, ale w tym miejscu łączyłoby się to ze znaczną poprawą bezpieczeństwa – powiedział Arseniusz Finster. Koszt zakupu fotoradaru to 200 tys. zł. Za urządzenie zapłaciłby urząd miejski.

 

Goszczący dziś w Chojnicach Robert Marszałek z gdańskiego oddziału GDDKiA zapowiedział, że na chojnickiej obwodnicy zostanie przeprowadzony audyt, po którym zapadnie decyzja co dalej. Dyrektor przyznał, że sam jest zwolennikiem automatycznego nadzoru prędkości. Niestety fotoradary nie rozwiążą problemu pijanych kierowców. - Miałem dziś w ręku gazetę z zeszłorocznym wypadkiem na obwodnicy. Nie obwodnica sama w sobie jest problemem, ale przyzwolenie społeczne na pewne postawy – mówił Marszałek.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl