Strona główna

Podsumowanie ferii nie tylko z książką

Podsumowanie ferii nie tylko z książką

2014-02-01 08:36:56  |  Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

Przez dwa tygodnie zimowych ferii, w dniach 20-31 stycznia 2014 roku, w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbywały się zajęcia dla trzydziestoosobowej grupy dzieci.

Uczestnikami ferii byli młodzi czytelnicy biblioteki. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 12.30. Codziennie było głośne czytanie książki przez panie bibliotekarki i wspólne omawianie ich treści oraz projekcje filmów, zajęcia ruchowe i plastyczne. W pierwszym dniu ferii były zajęcia zapoznawcze, a także zabawy z chustami do żonglowania i przygotowywanie puzzli. W drugim dniu dzieci wykonywały prezenty na Dzień Babci, czyli kwiaty z krepy, a dzień później prezenty dla swoich dziadków - decoupage na mydle. W kolejnym dniu m.in. wysłuchały książki pt. „Polowanie na lisa” Svena Nordqvista, rozpoznawały zwierzęta i w grupach tworzyły własne pułapki z materiałów wtórnych. Piąty dzień ferii upłynął z książką Julii Donaldson „Gruffalo” – dzieci m.in. rysowały portret głównego bohatera - Gruffalo.

Drugi tydzień rozpoczęły od przygotowania do czarnego teatru – dzieci wymyślały kukiełkowe spektakle, a prezentacje były dzień później. Poszczególne grupy prezentowały się przed publicznością, którą tworzyli koleżanki i koledzy. Można było obejrzeć „Rzepkę”, „Kopciuszka”, przygody Shreka, „Czerwonego Kapturka” i „Pingwiny z Madagaskaru”, a spektakle były nagrywane. W ósmym dniu ferii zajęcia odbyły się pod tytułem „Z piosenką w tle”. Dzieci m.in. rysowały tekst piosenki i wspólnie ją śpiewały, pokazując treść na rysunkach. W kolejnym dniu był turniej gier, m.in. planszowych, a na zakończenie zajęć rozwiązanie konkursu na najciekawsze zakończenie opowiadania Scooby-Doo oraz tworzenie własnych zakładek do książek z autografami wszystkich uczestników ferii i wpisywanie się do pamiątkowej książki, która zostanie wklejona do kroniki oddziału. Zajęcia feryjne dla dzieci prowadziły bibliotekarki Wioletta Karpiak i Malwina Miszewska. Dzieci były zadowolone z miło i wesoło spędzonego czasu w bibliotece.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl