Strona główna

Ponad 7 mln na inwestycję

Ponad 7 mln na inwestycję

2013-12-31 10:18:37  |  Tekst (aw), fot. mz

Mimo problemów z prywatnym inwestorem, powiat nie martwi się o sfinansowanie przebudowy układu drogowego w obrębie ulicy Zielonej. W budżecie samorządu zarezerwowano bowiem na ten cel 7 mln zł. 2,3 mln zł dofinansowania powiat dostał z programu schetynówek.

 

Przypomnijmy, że w przebudowę układu drogowego w sąsiedztwie ulicy Zielonej zaangażowane były trzy podmioty: starostwo, gmina miejska Chojnice i prywatny przedsiębiorca, który chciał wybudować galerię handlową na terenie byłych zakładów mięsnych. Galeria nie powstała, a na konto powiatu do tej pory nie wpłynęło ok. 1,6 mln zł. Samorządowcy są jednak spokojni o sfinansowanie inwestycji: - Po stronie wydatków budżetu na to zadanie mamy ponad 7 mln zł, co pokrywa w całości wszystkie nasze zobowiązania. Wpłynęły już faktury końcowe, jeszcze w tym roku nastąpi ich zapłata - mówił wicestarosta chojnicki Przemysław Biesek - Talewski podczas ostatniej sesji. Na dziś inwestycja jest rozliczona ze skarbem państwa, z wykonawcą i z miastem, które uregulowało swój wkład.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia pobudowało dwa ronda i przebudowało Zieloną za kwotę 5,7 mln zł. Łączny koszt całej inwestycji z dokumentacją techniczną, odszkodowaniami za przejęte nieruchomości i nadzorem inwestorskim wyniósł 7,25 mln zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl