Strona główna

Zmiany w starym, projekty w nowym

Zmiany w starym, projekty w nowym

2013-12-20 08:27:36  |  Tekst i fot. mz

Radni miejscy przyjęli niedawno (16.12) projekt budżetu na przyszły rok. Na koniec roku dokonali także pewnych modyfikacji w tegorocznym.

 

Na stypendia dla Red Devils rajcy przeznaczyli 40 tysięcy złotych. Łącznie w tym roku miasto wsparło ekstraklasowy klub kwotą 100 tys. zł. Dzięki nadwyżce z tzw. kapslowego prawie 30 tys. zł na nową kotłownię na gaz i 10 tys. zł na monitoring dostał Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej. 30 tysięcy przeznaczono na zakup samochodu osobowo-dostawczego dla urzędu. - Pojawiły się oszczędności w wydziale komunalnym, które przeznaczymy na zakup używanego samochodu dla ogrodnika miejskiego i jego ekipy, co poprawi ich mobilność – uzasadniał na sesji Arseniusz Finster. Kwotą 10 tys. zł miasto wsparło gminę wiejską, która kupi kamerę termowizyjną dla OSP. Trafi do jednostki w Charzykowach. - Silnie współpracują z nami i pomagają wielokrotnie w akcjach, a także w zabezpieczeniu meczów – argumentował burmistrz, a radni inicjatywę poparli.

Natomiast w przyszłorocznym budżecie autopoprawką zaplanowano środki na dokumentację budowy ulic: Agrestowa (20 tys. zł), Leśna z przyległymi (105), Żeromskiego i Leśmiana (50) i Waryńskiego (25). Po 90 tysięcy zapisano na takie projekty jak: utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu na terenie ChCzMOF, poprawa gospodarki wodami opadowymi i wzmocnienie korytarza transportowego południowego poprzez zmianę przebiegu drogi nr 212. Jak wcześniej zapowiadał burmistrz Finster, do puli na granty w kulturze doszło 50 tys. zł, a ChKS Kolejarz dostanie 30 tys. zł na dokończenie remontu budynku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl