Mistrzostwa Polski Poznań 2013

2013-12-02 13:54:14  |  gruchalateam.pl

W zakończonych w niedzielę w Poznaniu mistrzostwach Polski młodzików, 15 Okręgowych Związków Bokserskich reprezentowanych przez 52 kluby zaprezentowało 65 zawodników wyłonionych w eliminacjach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, gdzie rywalizowali o miano najlepszego pięściarza w kraju urodzonego w 1999 roku.

W stolicy Wielkopolski doskonale spisali się zawodnicy Boxing Team Chojnice, którzy łącznie wywalczyli komplet medali - złoty, srebrny i brązowy. Ponadto chojnicki klub sportowy zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubów. W dużej mierze dzięki osiągniętym wynikom przez zawodników Teamu Pomorski-OZB został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród województw.

Mistrzem Polski został w wadze do 44,5 kg Piotr Szczukowski, który w finale jednogłośnie na pkt pokonał Błażeja Bochenka z Energetyka Lubin. Warto nadmienić, że Piotr należał do najlepiej prezentujących się zawodników na tychże mistrzostwach. Srebrny medal wywalczył w wadze 68 kg Patryk Wardyn, w walce półfinałowej pokonał jednogłośnie na pkt Michała Kozłowskiego z UKS Boxing Sokółka. W pojedynku finałowym z zawodnikiem z Wałbrzycha zabrakło świeżości i trochę szczęścia, po bardzo wyrównanej walce Patryk okazał się gorszy w tej konfrontacji przegrywając jednogłośnie na punkty. Brązowy medal w wadze do 59 kg zdobył Dawid Rohde. W walce o finał z Mateuszem Gawęckim Tiger Łomża Dawid boksował bardzo ambitnie, jednak to nie wystarczyło do tego, aby awansować do finału i powalczyć o złoty medal. W tej potyczce lepszy okazał się pięściarz z Łomży, który ostatecznie zdobył złoto.

Reasumując, trzy medale wywalczone przez młodych zawodników Boxing Team pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Po wielkich sukcesach dziewczyn nadszedł czas wielkich sukcesów chłopców. Z całą pewnością nie byłoby możliwe osiągnięcie takich wyników, gdyby nie ciężka praca wykonywana na treningach przez samych zawodników, jak i też zaangażowanie trenerów Marcina Gruchały i Kazimierza Poterackiego. Wielkie podziękowania w imieniu zawodników i trenerów składamy nauczycielom, rodzicom, sponsorom oraz Prezesowi Boxing Team Chojnice Andrzejowi Mielke.