Strona główna

Ekstremalny weekend z morsami

Ekstremalny weekend z morsami

2013-11-29 12:55:40  |  Tekst (aw), fot. mz

7 i 8 grudnia w Charzykowach odbędą się I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Ekstremalnym. Już dzisiaj w imieniu organizatorów na imprezę zapraszał Mariusz Paluch. - Aura, co prawda raczej będzie sprzyjała posiedzeniu przy kominku, ale można wziąć ciepły koc i pokibicować morsom – zachęcał prezes Centrum Parku.

 

Morsy będą pływać na dystansach 25 m, 50 m, a także w sztafecie. Trasy będą wytyczone między dwoma pomostami, a sztab organizacyjny znajdować się będzie w Chojnickim Klubie Żeglarskim. Do udziału w mistrzostwach zgłosili się amatorzy zimnych kąpieli 11 narodowości. Najmocniej zapowiada się 25-osobowa ekipa z Wielkiej Brytanii. Wśród Brytyjczyków będzie zarząd Europejskiego Komitetu Morsów, który zdecyduje gdzie odbędą się mistrzostwa świata za 2 lata. - Jeśli spodobają się im Charzykowy, nasza organizacja i zaangażowanie, to jest całkiem możliwe, że nie w Sopocie, Świnoujściu czy w Szczecinie, a na śródlądzie w Charzykowach odbędę się mistrzostwa świata - mówił Mariusz Paluch. Do udziału w mistrzostwach przygotowują się również chojniczanie pod wodzą Marka Koperskiego. Treningi odbywają w Jeziorze Charzykowskim i Niedźwiedzim.

 

Morsy będzie można spotkać w charzykowskiej marinie w sobotę w godz. 12.00 – 15.00 i niedzielę w godz. 10.00 – 14.00. Zarówno zwolennicy zimnych kąpieli, jak i oglądający będą mogli ogrzać się przy ognisku i kubku ciepłej herbaty.

 

Organizatorem imprezy jest Gdański Klub Twardziela Lech-Mors, współorganizatorami Chojnicki Klub Żeglarski i Centrum Park Chojnice.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl