4 medale dla UKS KEMPO CHOJNICE

2013-11-29 09:24:23  |  UKS KEMPO CHOJNICE

23 listopada w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Świata w Sportowym JUJITSU, w których udział wzięło stowarzyszenie UKS KEMPO CHOJNICE.

Nasz region reprezentowało 6 osób, w grupie dzieci, młodzików  i weteranów. Zdobyli cztery medale, dwa srebrne i dwa brązowe – wspaniały wynik. W grupie dzieci srebro zdobył Hubert Witkowski, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski (10 lat) z Silna, a brąz Illlia Kravets (9 lat) z Chojnic SP3, startował w wyższej kategorii wiekowej w uznaniu jego poprzednich medali (srebro i brąz na Mistrzostwach Polski). W grupie dzieci startował również Kajetan Cupa (10 lat) uczeń szkoły w Nowej Cerkwi, jeden z najsilniejszych duchem członków drużyny. W kategorii młodzików swój start z sukcesem zakończyli zdobywając srebro Wiktor Lasiński (15 lat) z Silna i Hubert Gólski (14 lat) z Chojnic Gimnazjum 3 z brązowym medalem. W kategorii weteranów startował Młodszy Mistrz, Roman Franciszek Wieszeń z Chojnic zdobywając 4. miejsce, jak mówią najgorsze dla zawodnika w dwóch konkurencjach: walka sportowa JUJITSU i wolna samoobrona. Przegrał walkę z Mistrzem Świata z Anglii tylko o 1 punkt. 14 grudnia kolejne Mistrzostwa Polski w VIET VO DAO we Włocławku, na które wyjeżdża większy skład i planują zdobyć kolejne medale w kilku kategoriach, a w przyszłym roku dalsze starty na mistrzostwach.