Strona główna

Drugi dzień z De Mono i Skibą

Drugi dzień z De Mono i Skibą

2013-11-16 19:22:41  |  Tekst i fot. mz

Galeria Brama Pomorza została otwarta w piątek (15.11). Atrakcje związane z wydarzeniem zaplanowano na cały weekend. Dziś na scenie występowali lokalni artyści, a gościem specjalnym był zespół De Mono. Koncert poprowadził Krzysztof Skiba. Jutro bawić będzie Grzegorz Halama.

Jak przyznał Jan Mroczka, prezes firmy Rank Progress, inwestora galerii w Lipienicach, inwestycja należała do najtrudniejszych w historii. Brama Pomorza to 54 obiekt handlowy wybudowany przez dewelopera z Legnicy. Ostatecznie wszystkie protesty związane z tą inwestycją zostały odrzucone i uznane przez sądy za bezzasadne. - Sami finansowaliśmy budowę, bo bank od wyroku uzasadniał decyzję o przyznaniu kredytu - mówił prezes Mroczka. Galeria jest szczególnie bliska jego sercu, bo jego korzenie wywodzą się z pobliskiego Bladowa, gdzie ma rodzinę. Inwestycję w naszym regionie ocenił bardzo wysoko. - Ten obiekt robi wrażenie.

Jan Mroczka deklarował też współpracę z miastem i gminą we wspólnej promocji lokalnych artystów, do których dyspozycji pozostanie obiekt. Nie ma to być tylko miejsce handlu, ale też rozrywki. Czego wyraz dano już podczas otwarcia podchojnickiej galerii. - Wykorzystamy to centrum do promocji regionu - zapowiedział wójt Zbigniew Szczepański.

Powstanie kina za dwa lata jest całkiem prawdopodobne, ale wszystko uzależnione będzie od powodzenia pierwszego etapu inwestycji. Dystrybutorów będą interesowały wyniki.

Ważna informacja dla klientów - do Lipienic kursują darmowe autobusy MZK i PKS.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl