Strona główna

Do października 2014

Do października 2014

2013-11-12 17:41:47  |  Tekst i fot. mz

Trwają uzgodnienia dotyczące tymczasowej organizacji ruchu na drodze nr 240. Na razie większych utrudnień kierowcy nie powinni się spodziewać, bo wykonawca remontu 3,5-kilometrowego odcinka drogi z Chojnic do Pawłowa na dobre zacznie na wiosnę.


- Nie chcemy rozgrzebać drogi na zimę. Na razie skupimy się na robotach niekolidujących z ruchem – zapowiedział kierownik robót Rafał Sosna. Będą to m.in. prace związane z kanalizacją deszczową. W tej chwili uzgadniana jest tymczasowa organizacja ruchu. - W głównej mierze będzie to ruch wahadłowy – poinformował inż. Sosna. Niestety nieuniknione będzie całkowite zamknięcie ruchu na okres 2-3 tygodni, kiedy rozbierany będzie wiadukt na granicy miasta i gminy. W tym miejscu pozostanie nasyp.

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego Elwira Leszman, szacuje że rozbieranie jezdni zacznie się w marcu, pod warunkiem, że nie będzie ostrej zimy. Droga leży na terenie miasta i gminy. Prace rozpoczną się od jej miejskiego odcinka. - Nie będzie wyraźnego podziału prac, to w końcu odcinek 3,5 km – mówił wicedyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Włodzimierz Kubiak. Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli wykonawcy, zarządców dróg i samorządowców, wójt Zbigniew Szczepański aapelował, by wiosną skupić się na odcinku Pawłowo – obwodnica, tak by poprowadzić ruch tranzytowy właśnie obwodnicą. Dyrektor Kubiak zgodził się z argumentem, że bardziej komfortowo jest prowadzić objazdy na obwodnicę niż na drogi niższej kategorii.

Generalny remont drogi na odcinku Chojnice – Pawłowo z budową sieci, ciągów pieszo-rowerowych i oświetlenia, ma zakończyć się 10 października przyszłego roku. Koszt to 18,5 mln zł. ¾ tej kwoty to środki unijne. Stąd ważne jest rozliczenie inwestycji, które trwać może nawet kilka miesięcy. To musi być gotowe do czerwca 2015. - Dlatego jest mocna chęć, by zrobić to jak najszybciej – stwierdził Włodzimierz Kubiak i jednocześnie zaapelował do użytkowników drogi o wyrozumiałość. Niestety gros prac przypadnie na okres letni. - Latem obwodnica by rozładowała ruch. Myślę, że do sezonu wakacyjnego nie będzie problemu z przejazdem – wyraził nadzieję kierownik robót.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl