Strona główna

Miejsce na podnośnik czeka

Miejsce na podnośnik czeka

2013-11-07 10:20:02  |  Tekst i fot. mz

Od września do Chojnickiego Domu Kultury wchodzi się nowym wejściem od strony Wzgórza Ewangelickiego. Na razie nie jest ono dostępne dla osób poruszających się na wózku, ale urząd miejski stara się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


- Przy nowo wybudowanym wejściu jest miejsce na to, żeby zainstalować taki podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Urząd wystąpił do PFRON-u o dofinansowanie i po jego uzyskaniu ten temat będzie zrealizowany – na ostatniej sesji rady miejskiej wyjaśniał przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga.

Cały remont w ChDK, czyli nowe wejście wraz ze schodami i przebudowa holu, kosztował ponad 30 tys. zł. Czy na etapie projektu przebudowy nie można było rozwiązać problemu barier architektonicznych dla niepełnosprawnych? - Rozważaliśmy to, ale fachowcy stwierdzili, że taniej wyjdzie przygotowanie platformy pod windę, niż budowanie podjazdu. Ze względów technicznych, bo te schody są dosyć strome – tłumaczył dyrektor ChDK Radosław Krajewicz. - Dopiero teraz mogliśmy złożyć wniosek do PFRON-u i mamy nadzieję, że uda się to zrealizować na początku przyszłego roku – dodał. Jak poinformował dyrektor placówki, koszt takiej windy to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl