Strona główna

Sprawa umorzona

Sprawa umorzona

2013-09-16 16:16:23  |  Tekst mz, fot. ms

Podali sobie ręce, ale w geście tym próżno doszukiwać się czegoś więcej. - Tchórzowi pan podaje? - burmistrz ironicznie zwrócił się do Radosława Sawickiego ze Wspólnej Ziemi, nawiązując tym samym do słów, którymi ten go niedawno określił. Dziś w sądzie zakończyła się sprawa Wspólna Ziemia kontra Arseniusz Finster o zakłócanie zgromadzenia publicznego. Ostatecznie wyrok w tej sprawie nie zapadł. Warto przypomnieć, że zapadły w niej zgoła różne rozstrzygnięcia chojnickiego sądu i słupskiej okręgówki.

 

Sędzia Krzysztof Krysiak nie rozstrzygnął czy obwiniony popełnił zarzucany mu czyn, bowiem sprawa uległa przedawnieniu. Jak uzasadniał sędzia, w tej sytuacji mógł tylko umorzyć sprawę. Zasądził na rzecz obwinionego 432 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania. Sąd wyraził też zdziwienie, że mecenas Marek Sosnowski podtrzymał dziś wniosek o ukaranie, choć powinien znać przepisy i wiedzieć, że postępowanie i tak zostanie umorzone. Ten argumentował po wyjściu z sali, że walczył do końca.

- Ten, który skarżył, został ukarany kosztami. Niespodzianki nie było - skomentował prezes Wspólnej Ziemi, która była organizatorem protestu w dn. 10 września 2011 roku w sprawie prywatyzacji ostatniego publicznego przedszkola. - Nie mam wpływu na terminy sądowe. Polowanie na burmistrza dalej trwa. Wołabym, żeby zapadł wyrok - powiedział burmistrz Arseniusz Finster chwilę potem jak strony podały sobie ręce. - Nie chodzi o burmistrza, a obywatela - wtrącił mecenas Sosnowski. Krótką wymianę zdań zakończył adwokat włodarza Wojciech Schmidt wychodząc z nim z sądu.

Prawomocnego wyroku nie ma, konflikt trwa, a każda ze stron ma swoje racje. - Spotkaliśmy się z obstrukcją systemu działania. Jaka sprawa, taki wyrok. A do tego 20 minut czekania na to rozstrzygnięcie - ocenił adwokat Radosława Sawickiego. Zapowiedział, że wystąpi z wnioskiem o uzasadnienie i złoży zażalenie, choć jak sam przyznaje, to już sztuka dla sztuki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl