Strona główna

Morsy w Jeziorze Charzykowskim

Morsy w Jeziorze Charzykowskim

2013-09-16 09:43:33  |  Tekst i fot. mz

Nie chodzi tu bynajmniej o zwierzęta, a o amatorów kąpieli w lodowatej wodzie. Tych będzie można oglądać w akcji na początku grudnia (6, 7, 8.12). W tym terminie zaplanowano I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Morsów. Ich organizatorem jest Gdański Klub Twardziela Lech-Mors.

 

Zawody odbędą się w charzykowskim porcie. Będzie osiem konkurencji na dystansach 25 i 50 m stylami klasycznym i dowolnym oraz sztafeta. Wezmą w nich udział wyczynowcy, ale swoich sił mogą spróbować też amatorzy. - Warunkiem jest podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia, że bierze się pełną odpowiedzialność za swój start i jest się świadomym zagrożeń - informuje sekretarz Gdańskiego Klubu Twardziela Lech-Mors Aleksander Frenkel. Kąpielom w lodowatej wodzie będzie można się przyglądać. Impreza nie będzie biletowana.

Lech Bednarek, prezes gdańskiego klubu i mistrz świata w pływaniu w lodowatej wodzie, podpowiada, w jaki sposób rozpocząć przygotowania. - To jest prosta sprawa. Proszę rano wziąć zimny prysznic. Musi być duże ciśnienie w słuchawce. Zacząć od stóp aż do głowy, łącznie z włosami. Zobaczycie, że będziecie mieli chęć do życia - radzi.

Dlaczego właśnie Jezioro Charzykowskie? - Macie państwo wspaniałe warunki do tego, żeby co roku odbywały się tu mistrzostwa. Myślę, że to będzie wspaniała promocja dla tego regionu. Zimą będzie okazja, żeby pokazać, że Chojnice żyją nie tylko w lecie - mówi Lech Bednarek. Dodatkowo komitet organizacyjny mógł liczyć na przychylność prezesa Centrum Parku Mariusza Palucha.

Ruch morsów się rozwija. W Polsce jest 90 klubów, do których wysłano zaproszenia. Komitet organizacyjny mistrzostw ma już potwierdzenia udziału pływaków z Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy, Niemiec czy Finlandii. Organizatorzy zapewniają hotel, wyżywienie, atrakcje, a także zwiedzanie okolicy. - Mamy zapewnienie o 350 miejscach hotelowych. Jeśli będzie więcej chętnych, to będziemy musieli jakąś selekcję przeprowadzić - mówi Aleksander Frenkel. Informacje na temat "morsowania" i kontakt z organizatorami na stronie www.twardziellechmors.pl.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl