Trwa rewelacyjna passa Magdy Kwaśnej

2013-08-20 12:46:37  |  Łukasz Dzięcielski, Chojnicki Klub Żeglarski

Magda Kwaśna, zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, po zdobyciu tytułu wicemistrzyni świata w klasie Laser 4.7 oraz złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, potwierdziła również tym razem, że jest w znakomitej formie zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski Juniorów w klasie Laser Radial Kobiet.

Mistrzostwa odbyły się w Dziwnowie w dniach 16-18.08.2013 r. Do regat zgłosiła się czołówka najlepszych zawodników w Polsce – 14 uczestników. Poza zasięgiem konkurentek była Agata Barwińska z MOS SSW Iława zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Srebrny medal zdobyła zawodniczka ChKŻ Chojnice Magdalena Kwaśna, natomiast brąz zdobyła Julia Stefaniak z TS KUŹNIA Rybnik. W tych samych mistrzostwach, jednak w klasie Laser Standard, startował również drugi zawodnik ChKŻ Marcin Pilarczyk, który ostatecznie zajął 13. miejsce. Złoty medal zdobył Tadeusz Kubiak z SEJK POGOŃ Szczecin, srebrny medal Sebastian Kalafarski z MOS Iława, natomiast brązowy medal dla Jakuba Rosłonia z UKS FIR Warszawa.