Strona główna

Tydzień na poprawę

Tydzień na poprawę

2013-07-31 12:28:37  |  Tekst mz, fot. je

Były już prośby i groźby zerwania umów z firmami wywozowymi, tymczasem dalej sytuacja w mieście Chojnice jest trudna. Kolejny raz burmistrz grozi zerwaniem umowy z jedną firm od śmieci. Stawia ultimatum i daje tydzień na poprawę. 5 sierpnia rozważy czy podjąć ostateczny krok. W Chojnicach odpady wywożą trzy firmy: ZOM Pestka, SITA i ZUK Czersk. Chodzi prawdopodobnie o ostatnią z nich, bo włodarz wprost nie wymienia nazwy.

 

Pomijając problemy z realizacją zapisów umowy i trzymaniem się harmonogramu, burmistrz Arseniusz Finster, jako główny problem wymienia brak pojemników. - Firmy otrzymały deklaracje i nie zaglądają do nich. Zawożą to co mają, a nie to, co powinni mieć. Usiłują ludziom na siłę wpakować worki zamiast pojemników - argumentował włodarz Chojnic. Jak dodał, ciągle nie jest dobrze, a urzędnicy nieustannie muszą monitorować sytuację i interweniować. - Nie wykluczam decyzji, że jeżeli nie będzie poprawy, to w poniedziałek (5.08) rozwiążę umowę z jedną z firm - zadeklarował.

Na razie, mimo problemów i zastrzeżeń, takiej decyzji nie podjęto w pobliskiej gminie wiejskiej Chojnice. Wójt Zbigniew Szczepański tłumaczy, że wprowadziłoby to jeszcze większy bałagan. A karanie za brak pojemników może skończyć się wypowiedzeniem umowy przez SITĘ, którą będzie to mniej kosztowało niż powyższe kary.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl