Strona główna

Wymiana za las

Wymiana za las

2013-07-11 13:40:16  |  Tekst i fot. mz

Władze gminy Chojnice chcą wymienić się gruntami z Nadleśnictwem Rytel. Dotyczy to terenów w tzw. leśnych sołectwach jak Funka, Klosnowo czy Kopernica. Wójt odbył już spotkanie w terenie z nadleśniczym Leszkiem Popowskim i sołtysami.

W Klosnowie gmina chciałaby przejąć teren ok. 40 arów w sąsiedztwie sklepu spożywczego. - W miejscu, gdzie znajduje się ogródek jordanowski. W przyszłości mieszkańcy wsi myślą o świetlicy - uzasadniał wójt Zbigniew Szczepański. Kolejny teren, którym zaintersowana jest gmina, to boisko (jadąc od Chojnic po prawej stronie) w Funce oraz droga dojazdowa do osiedla mieszkaniowego. W kolejnym leśnym sołectwie - Kopernicy - gmina chciałby przejąć ok. 10 a, gdzie są świetlica i ogródek jordanowski. W pobliżu tego miejsca Nadleśnictwo Rytel realizuje projekt infrastruktury turystycznej. - W sąsiedztwie świetlicy powstaje parking dla samochodów i tzw. mała architektura, czyli drewniana altana. Cieszymy się, bo tam przebiega Marszruta Kaszubska i będziemy mieli dodatkowy nieplanowany punkt - poinformował włodarz.

 

Link do Mp3 (Wójt wymienia tereny w sołectwach)

Gmina z nadleśnictwem mogą dokonać zamiany na inne tereny. - Najchętniej leśne, a mamy takie, na zasadzie wymiany zgodnie z ustawą o lasach - powiedział wójt Szczepański.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl