Strona główna

Ratownicy na trzech plażach

Ratownicy na trzech plażach

2013-06-25 13:46:57  |  Tekst i fot. mz

Charzykowy, Małe Swornegacie i Swornegacie - to miejsca, gdzie przez wakacje nad plażowiczami czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gmina Chojnice przeznaczy w tym roku na ten cel 75 tys. zł.

 

Tak jak w ubiegłych latach, plaże te mają status miejsca zwyczajowo wykorzystywanego do kąpieli. Podobnie jak na kąpieliskach, badania wody są zlecane, jednak nie z taką częstotliwością. Swoją służbę przez całe wakacje na plażach w Charzykowach, Małych Swornychgaciach i Swornychgaciach pełnić będą ratownicy. Dodatkowo na tych trzech "kąpieliskach" wydzielone zostaną sektory dla dzieci do 10. roku życia. - Są takie wymogi, żeby wygrodzić wejścia dla dzieci. To takie brodziki, ja to nazywam ogródkiem wodnym. Do końca czerwca chcemy to zrobić i ściągnąć do tych miejsc atestowane zjeżdżalnie - informuje wójt Zbigniew Szczepański. Koszt jednej to ok. 1-5 do 2 tys. zł.

Czy Jezioro Niedźwiedzie również będzie pod okiem ratowników? - Jest to wspólny interes miasta, powiatu i gminy. Dopóki nie będzie większego zainteresowania partnerów zza miedzy, tak długo my tematu nie podejmiemy. Przypominam, że niektóre samorządy mają skłoność do pouczania nas, nic nie robiąc w tym zakresie - odpowiada wójt. Argumentuje, że ma więcej takich miejsc do zabezpieczenia w gminie, choćby jeziora w Ostrowitem czy Objezierzu, a środki przeznaczane co roku na WOPR rosną. Poza tym z jeziora w Chojniczkach korzystają nie tylko mieszkańcy gminy. Wzorcowy przykład współpracy samorządów podaje wicewójt Piotr Stanke: - W Człuchowie na jednym jeziorze trzy samorządy finansują wspólnie trzy miejsca do kąpieli.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl