Strona główna

Komorowski na 90% w Chojnicach

Komorowski na 90% w Chojnicach

2013-06-14 13:03:05  |  tekst je, fot. Krzysztof Różycki

Najprawdopodobniej w piątek 28 czerwca będziemy gościć w Chojnicach i Charzykowach prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jego wizyta trwać będzie łącznie około 3 godzin. Arseniusz Finster ocenia jej prawdopodobieństwo na 90%.

Do tej pory tylko dwa razy przyjmowaliśmy z oficjalną wizytą głowy naszego państwa. W sierpniu 1924 roku odwiedził Chojnice prezydent Stanisław Wojciechowski. Trzy lata później podejmowaliśmy ostatniego prezydenta II RP Ignacego Mościckiego. Bronisław Komorowski ostatnio gościł w Chojnicach 1 lipca 2010 roku w ramach kampanii przed II turą wyborów prezydenckich. Kolejna wizyta, już jako Prezydenta RP, ma mieć miejsce 28 czerwca (piątek). Przywitanie Bronisława Komorowskiego ma nastąpić na Starym Rynku przy ratuszu. Podobnie jak przy wizycie Ignacego Mościckiego, burmistrz Arseniusz Finster dokona tego w asyście członków Bractwa Kurkowego. Następnie w sali obrad rady miejskiej odbędzie się spotkanie prezydenta z samorządowcami z powiatów chojnickiego i człuchowskiego. Zaproszony jest także burmistrz Człuchowa oraz wszyscy wójtowie i burmistrzowie z powiatu chojnickiego. Przed przemówieniem prezydenta Komorowskiego krótki referat ma wygłosić burmistrz Finster. Jego temat, to „Europa obywateli”.

Link do YouTube

Kolejna część wizyty będzie miała miejsce na Starym Rynku, gdzie Bronisław Komorowski spotka się z mieszkańcami Chojnic. Niewykluczone, że będzie możliwość zadania pytań prezydentowi. Po zakończeniu spotkania gość z towarzyszącymi osobami uda się do kościoła gimnazjalnego, gdzie zapozna się z efektami jego rewitalizacji oraz obejrzy wystawę. Ostatni chojnicki etap wizyty Komorowskiego, to spacer po parku 1000-lecia. Nie jest planowane przecinanie wstęgi. Stamtąd prezydent uda się do Charzyków, gdzie w siedzibie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego przywita go wójt Zbigniew Szczepański. – Zaplanowane jest tam spotkanie z żeglarzami mieszkańcami gminy. Dowiedziałem się, że prezydent zamierza w tym miejscu ogłosić swoją nową inicjatywę ustawodawczą. Nie znam jej tematu – przekazał burmistrz Arseniusz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl