Strona główna

Na kabarety z biletem

Na kabarety z biletem

2013-06-11 14:27:06  |  Tekst mz, fot. aw

W sierpniu w Charzykowach wystąpi Artur Andrus, a w lipcu w sworskim amfiteatrze zespół Raz Dwa Trzy. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach przygotował na każdy letni weekend, począwszy od 8 czerwca, imprezy sportowe, koncerty i festyny. Miejsce ich organizacji to tradycyjnie Charzykowy i Swornegacie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć sztandarowych imprez tj. Festiwal Piosenki Żeglarskiej, Kaszubski Festiwal Piosenki Country i Folk "Checz" czy Charzykowskiej Bitwy Kabaretowej. W tym roku wprowadzono jednak pewne zmiany. Kto będzie się chciał 15 sierpnia wybrać na kabarety, musi kupić bilet. - Musieliśmy podjąć decyzję o odpłatnym biletowaniu ze względu na sytuację, która miała miejsce w zeszłym roku. Było zbyt wielu chętnych, których charzykowski amfiteatr nie był w stanie pomieścić - argumentuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Justyna Rząska. - To impreza masowa i my jako organizator musimy zapewnić bezpieczeństwo - dodaje. Ile będzie kosztował bilet, tego na razie nie wiadomo. Jak zapewnia dyrektor Rząska, te kwoty nie mają być wysokie. W Charzykowach najprawdopodobniej wystąpią kabarety Neonówka i Smile. Umowy z nimi są finalizowane. To jedyna impreza, na którą trzeba będzie kupić wejściówkę. Na wszystkie pozostałe wstęp jest wolny.

W gminnych amfiteatrach wystąpią m.in. Artur Andrus czy Raz Dwa Trzy. Zabrzmi rock, blues, country, folk, szanty i muzyka do tańca. Sportowe imprezy to m.in. Ogólnopolski Rajd Nordic Walking „O złote Sworne Gacie”, Turniej Siatkówki Plażowej Grand Prix Ziemi Chojnickiej, Maraton Fitness KaNaMa, III Mistrzostwa Polski w Siatkonodze Plażowej czy III Ogólnopolski Turniej Rugby Plażowego.

Zobacz plan imprez organizowanych i współorganizowanych przez GOK

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl