Strona główna

We wrześniu początek remontu

We wrześniu początek remontu

2013-05-23 14:23:53  |  red.

Modernizacja drogi nr 240 na odcinku ul. Tucholska - Pawłowo jest jedną z dwóch inwestycji drogowych w województwie, którym przyznano dofinansowanie. Prace na tym odcinku rozpoczną się we wrześniu tego roku i planowo potrwają do października 2014. Przetarg w czerwcu. Łączny koszt modernizacji drogi 240 z Chojnic do Silna to 38 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 27,8 mln zł.

- To na naszą sugestię po części odłożono prace. Nie ma sensu w sezonie turystycznym zaczynać - argumentował wójt Zbigniew Szczepański. - Choć pewnie w tym czasie i tak będzie budowane rondo na drodze wojewódzkiej, więc i tak będą utrudnienia, ale punktowe - dodał wicestarosta Przemysław Biesek-Talewski. Galeria Brama Pomorza (I etap inwestycji) ma być pobudowana do końca września, więc układ drogowy do tego czasu musi być gotowy. Tę inwestycję finansuje i realizuje inwestor galerii, czyli firma Rank Progress.

Mimo że remont rozpocznie się za kilka miesięcy, to wójt i tak apelował do dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorza Stachowiaka podczas ostatniej jego wizyty w Chojnicach, by do czasu rozpoczęcia inwestycji zrobić coś z koleinami na trasie od obwodnicy chojnickiej do Pawłowa. - Pojechałem z dyrektorem by pokazać jak to wygląda. Był zszokowany takim stanem tej nawierzchni i stwierdził, że bezwzględnie trzeba coś zrobić na tym odcinku do czasu rozpoczęcia inwestycji - relacjonował wójt Zbigniew Szczepański. Aby dobrze zobrazować sytuację, zatrzymali się przy sklepie w Pawłowie, gdzie jak mówi wójt, niejeden samochód już zawisł podwoziem. Jak przekazał wójt, dyrektor chce sprawdzić czy w procesie inwestycyjnym nie ma wykorzystania frezów asfaltowych, wtedy można by "wygładzić" nieco drogę już wcześniej.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl