Strona główna

Dobudują do salki przy konwikcie

Dobudują do salki przy konwikcie

2013-05-15 10:58:43  |  tekst i fot. je

W ubiegłym tygodniu biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, ks. dziekan Jacek Dawidowski oraz burmistrz Arseniusz Finster, odbyli wizję lokalną przy ul. Grunwaldzkiej 1. Powodem był pomysł Wspólnoty Szkół Katolickich, by przy salce gimnastycznej wybudować obiekt dydaktyczny.

Ma on zastąpić parterowy budynek, który znajduje się przy siedzibie WSzK. Jest on w złym stanie technicznym. Jak przekazał na niedawnej konferencji prasowej Arseniusz Finster, po jego rozbiórce będzie w tym miejscu szkolne boisko. Koncepcję architektoniczną dobudowanej części, która stanie na działce przylegającej do szczytu od strony ul. Grunwaldzkiej,  przygotował Jan Sabiniarz. Uwzględnia ona zachowanie stylu, który posiada zabytkowa salka gimnastyczna. Od ubiegłego roku miasto Chojnice oddało ją w użyczenie szkołom katolickim. – W tej chwili urząd zajmuje się wyodrębnieniem geodezyjnym gruntu, na którym stanie nowy obiekt. Wkrótce rozpoczniemy prace nad przygotowaniem decyzji o warunkach zabudowy. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w bieżącym roku. Miasto nie będzie w niej partycypować. Uzgodniliśmy ponadto, że wewnętrzna droga, która prowadzi także do przedszkola, zostanie sprzedana szkole i właścicielce „Bajki”. Grunty pod budowę oraz z drogą, zostaną sprzedane z bonifikatą. Jej wysokość ustali rada miejska. Dalsze losy samej salki gimnastycznej powinny rozstrzygnąć się w przyszłym roku – zapowiedział burmistrz.

Zapoznaliśmy się z koncepcją architektoniczną usytuowania nowych budynków dla szkoły katolickiej. Wynika z niej, że obydwie istniejące dobudówki do salki gimnastycznej docelowo mają zostać przebudowane. Ta, która powstanie od strony ul. Grunwaldzkiej, może zająć także istniejący parking, gdyż będzie wysunięta o kilka metrów od linii zabudowy salki. Jej funkcję określono jako sportowo – rekreacyjna. Docelowo na terenie zajmowanym przez parterowy domek (zostanie rozebrany) i poniżej, w stronę parku 1000-lecia, stanie szkolny budynek w kształcie litery L. Znajdzie się w nim także widowiskowa sala wielofunkcyjna.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl