Strona główna

Karykaturalnie i pierwszy raz lokalnie

Karykaturalnie i pierwszy raz lokalnie

2013-05-08 14:35:53  |  red.

- Od lat prosiłyśmy i wreszcie doczekałyśmy się karykatury lokalnego polityka - mówiła Anita Krawczyk, jedna z organizatorek konkursów plastycznych pn. "Karykatura polityka" i "Wymarzone wakacje". W krzywym zwierciadle burmistrza Arseniusza Finstera przedstawiła Karolina Piekarska z Gimnazjum w Sławęcinie. Jury tak się spodobała owa karykatura, że jej autorka zajęła I miejsce.

Na powiatowy konkurs wpłynęło 18 prac uczniów podstawówek i 20 od gimnazjalistów. Była to jego szósta edycja. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 7. Nagrody książkowe ufundował Urząd Miejski w Chojnicach. W konkursie "Karykatura Polityka" drugie miejsce przyznano Julii Szczęsnej, która narysowała Baracka Obamę, natomiast trzecie Teresie Holc za premiera Donalda Tuska z piłką. Właściwie nikt z zebranych dziś w Baszcie Muzeum Janusza Jutrzenki-Trzebiatowskiego, gdzie wiceburmistrz Jan Zieliński wręczał dyplomy i nagrody, nie potrafił uzasadnić swojego wyboru postaci. Pewnie zadecydowała o tym popularność polityków.

Jeszcze trochę i wakacje, a tymczasem dzieci mogły puścić wodze fantazji i przywołać wymarzone miejsca na letni wypoczynek. Na ich pracach znalazły się Wenecja - trzecie miejsce dla Natalii Winiarskiej z SP 5, Hiszpania - Szymon Wirkus z SP 7 (druga lokata) i Chorwacja - Januszewski Hubert z SP 7. Zdobywca pierwszego miejsca miał okazję na żywo obejrzeć jedną z chorwackich wysp, którą potem namalował. - Podobała mi się tam ciepła, słona woda i słońce, które świeci cały czas - stwierdził Hubert.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl