Strona główna

Artystyczna wiosna w plenerze

Artystyczna wiosna w plenerze

2013-04-25 22:14:21  |  Oprac. Hanka Sytek-Schulz

24 kwietnia (środa) o godzinie 10:00 odbyła się w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Skrzaty kolejna edycja konkursu pt. „Artystyczna Wiosna w Plenerze”.

Udział w konkursie wzięły dzieci z chojnickich przedszkoli - Bajka, Teddy, Wesołe Przedszkolaki, Promyczek, Jarzębinka oraz przedszkolaki z naszej placówki. Zaproszonych gości powitała dyrektor Magdalena Paterek.

Zanim rozpoczął się konkurs, dzieci z grupy integracyjnej 6-latków pod kierownictwem Jolanty Szopińskiej i Beaty Hamerlik zaprezentowały piosenkę pt. „Idzie Wiosna”.

Tematem tegorocznej edycji był „Wiosenny bukiet”. Dzieci wraz z wychowawcami ochoczo i pełne zaangażowania wykonywały zadanie – malowały farbami wazony, wykonywały kwiaty z kolorowej krepy. Wybór był trudny – wszystkie prace były wspaniałe, oryginalne, dlatego każdy zespół zasłużył na wygraną. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe (książki, gry edukacyjne, kredki itp.)

Celem tego konkursu jest wspólna wesoła zabawa, przez którą dzieci uczą się pomysłowości i fantazji. Rozwija się wyobraźnia oraz uczy się pracy zespołowej. Jest to dobra okazja do integracji dzieci z różnych placówek. Plastyka w wychowaniu naszych dzieci ogromną rolę. Dzieci tworząc ujawniają jak myślą, widzą i czują.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl