Strona główna

Zatrzymano sprawcę rozboju sprzed 10 lat

Zatrzymano sprawcę rozboju sprzed 10 lat

2013-04-18 10:20:18  |  KPP Chojnice

W miniony poniedziałek chojniccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju sprzed 10 lat. Obecnie 30-letni mieszkaniec gminy Czersk w 2003 roku napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego w Chojnicach. Sprawa wyszła na jaw między innymi dzięki zgromadzeniu i zabezpieczeniu śladów pozostawionych przez sprawcę na miejscu przestępstwa i nowoczesnym metodom ich oceny i weryfikacji. Mężczyzna we wtorek usłyszał zarzuty, a wczoraj decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W miniony poniedziałek w jednej z miejscowości gminy Czersk chojniccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który 10 lat temu dokonał napadu rabunkowego.

Mieszkaniec gminy Czersk w 2003 roku wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w Chojnicach i poprosił ekspedientkę o podanie towarów, które znajdowały się w dalszej części pomieszczenia. Kiedy sprzedawczyni odeszła od lady, mężczyzna wykorzystał jej chwilową nieuwagę i zaczął plądrować szufladę w poszukiwaniu pieniędzy. Kiedy ekspedientka zorientowała się, że ma do czynienia ze złodziejem, ten użył wobec niej przemocy, po czym uciekł ze sklepu zabierając pieniądze w kwocie 200zł.

Sprawa rozboju została umorzona, ale nadal znajdowała się w zainteresowaniu śledczych. Ustalenie sprawcy było możliwe między innymi dzięki  zgromadzeniu i zabezpieczeniu śladów pozostawionych przez sprawcę na miejscu przestępstwa i zastosowaniu nowoczesnych metod ich oceny i weryfikacji.

We wtorek 16-go kwietnia br. 30-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju. Wczoraj decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Żadne przestępstwo nie jest doskonałe, a sprawca zawsze zostawia ślady. Nikt, kto złamie prawo, mimo upływu lat nie powinna sądzić, że uniknie odpowiedzialności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl