Kazik Łęgowski złotym medalistą Mistrzostw Polski!

2013-03-23 13:07:01  |  Ł.R.

Wymieniany w gronie faworytów do złotego medalu zawodnik UKS Ósemka Chojnice Kazik Łęgowski,  został Mistrzem Polski Seniorów w kategorii do 64 kilogramów.

Kazik po drodze do finału pokonał najpierw 4:1 Szymona Białasa z MOSM Tychy, następnie 5:0 Szymona Domonia z Wisły Kraków. W wielkim finale Kazik ponownie pokazał klasę, wygrywając jednogłośnie na punkty 5:0 walkę z Marcinem Lachotą z Róży Karlino.

- Kazik przystępował do tych zawodów jako numer jeden w klasyfikacji Grand Prix. Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na złoty medal - mówi kierownik bokserskiej sekcji UKS Ósemka Andrzej Plata.

Drugi z naszych reprezentantów Patryk Godlewski z Boxing Team Chojnice, przegrał w pierwszym swoim pojedynku z wielokrotnym Mistrzem Polski, Tomaszem Kotem 0:5, przez co odpadł z dalszej rywalizacji. Gospodarzem trzydniowych (20-23.03) zawodów bokserskich było Zawiercie.