Strona główna

Gmina rozdzieliła granty na 2013 rok

Gmina rozdzieliła granty na 2013 rok

2013-03-18 14:25:42  |  tekst je, fot. Piotr Hukało

Władze gminy Chojnice zatwierdziły większość postanowień komisji konkursowej, która opiniowała wnioski o granty na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Najwięcej pieniędzy tradycyjnie otrzymała fundacja organizująca inscenizację szarży pod Krojantami z 1939 roku.

Zamierzano przeznaczyć na to największe plenerowe przedsięwzięcie w gminie Chojnice tyle samo środków, co w 2012 roku, czyli 120 tys. zł. Wójt Zbigniew Szczepański podzielił jednak stanowisko komisji i zaakceptował kwotę 100 tys. zł. Otrzyma ją Fundacja ,,Szarża pod Krojantami". Na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, czyli na organizację, koordynację i uczestnictwo w imprezach sportowych oraz w szkoleniu dzieci i młodzieży w żeglarstwie lodowym i letnim, przewidziano kwotę 24 tys. zł. Rok wcześniej było to 21 tys. zł. LKS Charzykowy z tej puli dostanie 15 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży. Komisja sugerowała 11 tys. zł. Chojnicki Klub Żeglarski złożył trzy wnioski, pieniądze przyznano dla dwóch. Na „organizację szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo wraz z udziałem w regatach krajowych i zagranicznych” przyznano dotację w wysokości 6000 zł. We wniosku była kwota 15 tys. zł, komisja skłonna była przyznać 10 tys. zł. Na „Przygotowanie i udział sportowców niepełnosprawnych intelektualnie w regatach kajakowych „Trzy mola" Gdynia 2013” przyznano tyle, co opiewał wniosek klubu - 2990,80 zł. Wniosek ChKŻ o dofinansowanie imprez żeglarskich rangi ogólnopolskiej na kwotę 5000 zł nie został uwzględniony przez komisję i wójta Szczepańskiego. – Został on najniżej oceniony spośród trzech wniosków złożonych przez ChKŻ, gdyż miał 72 punkty. Poza tym mieliśmy ograniczone środki do dyspozycji, więc zaopiniowaliśmy pozytywnie pozostałe wnioski tego klubu – przekazała nam członkini komisji konkursowej Beata Burda.

Na „Zadania z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności” wpłynęły cztery oferty. Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Powałki na projekt  ,,Ruszajmy się zwiedzając nadmorskie miejscowości" przyznano dotację w kwocie 700 zł. Parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem otrzymała 1700 zł na realizację projektu „Przygotowanie i realizacja IX spotkania integracyjnego pn. „Dzieci i młodzież bł. Janowi Pawłowi II”.  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice ,,AKOLADA" dostanie 2200 zł na zadanie pt. „Kwiaty wokół chaty". Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie ,,SWORY" wnioskowało o 2830 zł na wykonanie projektu „Letnie spotkania z kulturą kaszubską" i tyle też otrzymało.

Działem „Zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa” zainteresowane były dwa stowarzyszenia, ale tylko jedna z ofert została złożona prawidłowo. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice ,,AKOLADA" otrzymało na projekt „Archeologiczne atrakcje turystyczne" całą wnioskowaną kwotę, czyli 5000 zł. Po terminie składania ofert wpłynął wniosek Stowarzyszenia RowerOver z Sopotu, który zamierzał otworzyć w Charzykowach stoisko regionalne z bufetem kolarskim. To było powodem jego odrzucenia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl