Diabły poległy w Szczecinie

2013-03-16 19:45:00  |  Ł.R.

Piąty w tabeli Red Devils Chojnice przegrał dzisiaj (16.03) w Szczecinie z liderem rozgrywek Pogonią Szczecin 0:2.

Było to przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu.  Chojniczanie znacznie obniżyli swoje loty, przegrywając 6 z 9 meczów w tym roku. Gołym okiem widać, że zespół Olega Zozulyi znajduje się w głębokim dołku. Nie rokuje to na pewno pozytywnie przed zbliżającą się rundą play off.

Kibice w Chojnicach po cichu liczyli, że Czerwone Diabły tanio skóry nie sprzedadzą i przywiozą ze Szczecina chociaż punkt. Sprawdził się jednak czarny scenariusz, bowiem już w czwartej minucie piłka po strzale Ricardo Gomes Juniora zatrzepotała w siatce Łukasza Błaszczyka. Jednobramkowe prowadzenie szczecinian utrzymało się aż do ostatniej minuty spotkania. Wtedy to właśnie na 10 sekund przed końcem Michał Kubik podwyższył prowadzenie na 2:0. Zwycięstwo portowców zapewniło im pierwsze miejsce w lidze, dzięki czemu z pierwszego miejsca przystąpią do fazy play-off. Ostatnim przeciwnikiem w rundzie zasadniczej naszego zespołu będzie Gatta Zduńska Wola.

POGOŃ 04' SZCZECIN -  RED DEVILS CHOJNICE 2:0  (1:0)

Red Devils: Błaszczyk (Kartuszyński) - Ł.Pieczyński, D.Pieczyński,  Solecki, Kaźmierczak -  Sobański, Sundeev, Kolesnik, Kriezel