Strona główna

Wygrana Człuchowa bez ducha fair play

Wygrana Człuchowa bez ducha fair play

2013-02-24 12:00:00  |  Tekst i fot: Ł.R.

Drużyna reprezentująca "Gminę Człuchów" wygrała XII Turniej Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych organizowany przez radnego miejskiego Józefa Skibę oraz Promocję Regionu Chojnickiego.

Już w zeszłym roku można było mieć duże wątpliwości, co do ducha sportowej rywalizacji, bowiem drużyna z ukraińskiego Korsunia, która wygrała turniej, walorami sportowymi odstawała o dwie klasy od pozostałych zespołów. W tegorocznej edycji miało być fair-play, miała być przede wszystkim zabawa, nie miało być zdecydowanego faworyta. Jednak już po pierwszych spotkaniach widać było, że w zespole z Człuchowa zagrali...zawodnicy na co dzień trenujący w III-ligowym Koralu Dębnica. Jak widać, nie wszyscy potraktowali to jako zabawę.

W finale spotkali się zwycięzcy poszczególnych grup, a wspomniani człuchowianie z  Gminą Konarzyny. Pomimo różnicy klas, zespół zasilony trzecioligowcami wygrał...tylko jeden do zera.

Natomiast drugie miejsce w grupie gwarantowało miejsce w finale pocieszenia, w którym spotkali się Miasto Chojnice z Gminą Czersk. Czerszczanie rzutem na taśmę, na sekundy przed syreną kończącą spotkanie, wydarli chojniczanom zwycięstwo, strzelając zwycięskiego gola. W składzie Miasta Chojnice znaleźli się m.in: Rafał Mielecki, Bartosz Bluma, Andrzej Ciemiński, Dariusz Żmuda-Trzebiatowski, Łukasz Prill.

Łącznie w zawodach, które rozegrane zostały w Centrum Parku, stawiło się 11 drużyn. W grupie ,,A" zagrały: Gmina Człuchów, Kamień Krajeński, Gmina Czersk, Gmina Pelplin, ,,Powiat Starogard Gdański", ,,Gmina Chojnice".

W grupie ,,B" grały: Konarzyny, Miasto Chojnice, Więcbork, Sępólno i Dziemiany.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Marek Bianga (Gmina Człuchów), a najlepszym bramkarzem Edmund Żychski (Gmina Chojnice). Najstarszym zawodnikiem był Andrzej Woźniak (Gmina Człuchów), najmłodszym Łukasz Grabowski (m.Chojnice). Nagrodę fair-play powędrowała w ręce drużyny reprezentującej ,,Gminę Konarzyny".

WYNIKI:

Grupa ,,A"

Miejsce Drużyna Punkty Bilans bramek
1. Gmina Człuchów 15 15:4
2. Gmina Czersk 12 11:4
3. Kamień Krajeński 7 9:5
4. Gmina Pelplin 7 8:7
5. Starogard Gdański 1 3:14
6. Gmina Chojnice 1 3:15

 

Grupa ,,B"

Miejsce Drużyna Punkty Bilans bramek
1. Gmina Konarzyny 10 9:4
2. Miasto Chojnice 8 6:4
3. Więcbork 4 5:7
4. Sępólno Krajeńskie 4 5:6
5. Dziemiany 2 5:9

 

Mecz o III miejsce

Gmina Czersk - Miasto Chojnice 1:0

FINAŁ

Gmina Człuchów - Gmina Konarzyny 1:0

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl