Strona główna

Biszkopt w dobrej cenie

Biszkopt w dobrej cenie

2013-02-05 11:32:07  |  Tekst mz, fot. nadesłane, wizualicja projektant galerii Victoria

W chojnickim Starostwie Powiatowym mają powody do zadowolenia. Firmy, które stanęły do przetargu na przebudowę Zielonej i feralnego skrzyżowania pięciu ulic na rondo biszkoptowe oraz budowę ronda Zielona - Strzelecka, zaproponowały ceny dużo niższe niż założone w kosztorysie.

 

Pierwszy projektowy kosztorys to 11 mln zł, ale po odliczeniu kosztów niekwalifikowalnych, tj. część prac podziemnych, wyszło 9 mln zł. Projekt zakwalifikował się do Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, co wiąże się z 50-procentowym dofinansowaniem. Najniższa kwota, jaką zaoferowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu, to 5,7 mln zł. Jeśli ta oferta wygra, to połowa tej kwoty zaliczona będzie jako wkład powiatu. Jego zarząd będzie musiał porozumieć się w sprawie finansowania inwestycji wspólnie z miastem, a także inwestorem budowy galerii Victoria Mariuszem Sobolem. Dwóch partnerów do dołożenia będzie miało łącznie ponad 3 mln zł. Najwyżej z kolei swoje usługi wyceniła firma Doraco, bo na 6,8 mln zł. Doraco buduje właśnie galerię Victoria. Gdzieś pomiędzy były lokalne firmy tj. Pol-Dróg czy Marbruk.

- Jesteśmy zadowoleni z ofert, jakie wpłynęły. Od początku wkład ze schetynówki zaliczony był jako koszt powiatu. Propozycja dla miasta i inwestora to po 1 mln 650 tys. zł. Nie jest to jeszcze przesądzone, bo musimy się spotkać i ustalić wszystko. Wcześniej jednak były prowadzone rozmowy, więc żadnego zaskoczenia nie powinno być – mówi Marek Szczepański. - To najgorszy układ drogowy w mieście, mamy teraz idealną sytuację, by go przebudować – dodaje.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty do końca tygodnia. Firma, która go wygra, wyrobić z pracami musi się do końca listopada.

Tak aktualnie przedstawia się sytuacja na budowie galerii Victoria

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl