Niespodzianka w Przodkowie. Red Devils wyeliminowany!

2013-01-25 19:39:56  |  Ł.R.

Niespodziewaną porażką 0:4 zakończyło się spotkanie 1/16 Halowego Pucharu Polski pomiędzy Mściwojem Kartuzy, a Red Devils Chojnice.

Bez Łukasza Błaszczyka, Dominika Soleckiego oraz Łukasz Kriezela Red Devils Chojnice przystąpiło do meczu w Przodkowie z Mściwojem Kartuzy. W zespole gospodarzy wystąpili zawodnicy, którzy niegdyś bronili barw chojnickiego zespołu - Marek Cirkowski oraz Tomasz Broner. Do przerwy zespół wywodzący się ze środowiskowej kartuskiej ligi piłki halowej remisował bezbramkowo z wiceliderem Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu. Pierwsze 20. minut nie było jakimś porywającym widowiskiem. Do zespołu Olega Zozuyli powrócił między słupki Marek Kobus oraz Mariusz Kaźmierczak. Szansę pokazania się w pierwszym zespole miał również młody Michał Repiński. Chojniczanie częściej utrzymywali się przy piłce, jednak więcej sytuacji strzeleckich mieli gospodarze.

W drugiej połowie najpierw za drugą żółtą katkę z boiska wyleciał Łukasz Pieczyński, by następnie w 10. minucie popularny "Cira" Marek Cirkowski pokonał naszego bramkarza, strzelając pierwszą bramkę dla naszego zespołu. Dwie minuty później, po raz drugi w meczu, sposób na pokonanie Marka Kobusa znalazł Maciej Osłowski. Od tego momentu Czerwone Diabły rzucając wszystko na jedną kartę, postawiły na grę z "lotnym" bramkarzem. Manewr ten nie opłacił się, bowiem gospodarze po stracie piłki w wykonaniu naszego zespołu jeszcze dwukrotnie umieszczali piłkę w naszej bramce. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Przemysław Kostuch oraz Sebastian Krysiński. Ostatecznie po słabym spotkaniu Red Devils Chojnice przegrało spotkanie 0:4 i odpadło z dalszego udziału w rozgrywkach.

MŚCIWOJ KARTUZY - RED DEVILS CHOJNICE  4:0 (0:0)

Red Devils: Kartuszyński, Kobus - Sobański, Repiński, Sundeev, Mączkowski, Kolesnik, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Kaźmierczak.