Strona główna

Wykonawca przebudowy targowiska wyłoniony

Wykonawca przebudowy targowiska wyłoniony

2013-01-15 10:28:33  |  tekst i fot. je

Zakończono przetarg na realizację przebudowy miejskiego targowiska przy ul. Angowickiej. Jego zwycięzcą jest przedsiębiorstwo ECOZET Mirosław Zblewski z Kościerzyny. Łącznie złożono w nim 9 ofert.

Najdroższa z nich opiewała na prawie 1,5 mln zł (Kaparis Chojnice), najtańsza na 947 tys. zł (PROFI – BAU Jan Armatorski, Skarszewy). Obie zostały odrzucone z powodów formalnych. Taki los spotkał ogółem 6 ofert. Wśród pozostałych w grze najtańszą złożyła firma z Kościerzyny, która jest w wysokości 1 182 662,27 zł. Cena była jedynym kryterium, za które można było zdobyć punkty podczas oceny ofert.

Do końca lipca 2013 roku zwycięzca przetargu ma zbudować publiczną toaletę z niezbędnymi instalacjami i przyłączami; wykonać zadaszenie o powierzchni zabudowy 483,36 m2 wraz z oświetleniem; utwardzić teren, na którym będzie 10 miejsc postojowych (w tym 2 dla niepełnosprawnych) dla samochodów osobowych oraz postawić kolorową tablicę informacyjną z napisem „Mój Rynek”.

Na realizację I etapu modernizacji targowiska przy ul. Angowickiej miasto Chojnice pozyskało dotację z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przyznana została kwota 992 tys. złotych. Nie może ona przekroczyć 75 % wartości kosztów kwalifikowanych zadania inwestycyjnego. W II etapie miałaby powstać druga wiata o podobnych wymiarach, co wykonywana w 2013 roku. Zastąpiłaby ona już istniejącą. Ten etap, wraz z kontynuacją wymiany nawierzchni i niezbędnych instalacji, kosztowałby ok. 1,1 mln zł netto.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl