Strona główna

„Chojniczanie, posprzątajcie po nocy sylwestrowej!”

„Chojniczanie, posprzątajcie po nocy sylwestrowej!”

2013-01-08 15:12:25  |  tekst i fot. je

Powiatowy Urząd Pracy deklaruje, że za kilka tygodni będzie mógł uruchomić środki na aktywną walkę z bezrobociem. Z nich są opłacani bezrobotni zajmujący się sprzątaniem miejskich ulic.

Całoroczne utrzymanie czystości, w tym i odśnieżanie, ulic, placów i parkingów w strefie śródmiejskiej w 2013 roku jest realizowane przez firmę Jana Kiedrowskiego. W ostatnich dniach grudnia 2012 zwyciężyła ona w przetargu na to zadanie. Za kwotę prawie 13 tys. zł miesięcznie będzie to wykonywać do końca 2014 roku. Natomiast przetarg na zimowe utrzymanie ulic miejskich, w tym i powiatowych, które są zarządzane przez miasto, wygrał Zakład Oczyszczania Miasta Andrzej Pestka. Była to jedyna oferta w przetargu. Umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2013 roku. Poza okresem zimowym czystość miejskich chodników, które nie są w centrum miasta, jest uzależniona od pracy osób przyjętych na roboty publiczne.

Czekamy z utęsknieniem na decyzję o skierowaniu bezrobotnych do sprzątania, gdyż w tej chwili utrzymać czystość na ulicach miejskich, szczególnie po sylwestrze, jest trudne. W ścisłym centrum nie ma problemu, bo jest stała obsługa. Natomiast na pozostałych ulicach jest gorzej, za co pragnę przeprosić. Nie ma sensu, abym w tej chwili zlecał firmom prywatnym zbieranie papierów. Mogę tylko poprosić mieszkańców, by zechcieli zwrócić uwagę na swoje otoczenie. Zdarza się jeszcze spotkać w publicznych miejscach pozostałości po fajerwerkach. Apeluję do tych, którzy je odpalali, aby posprzątali po sobie – przekazał w piątek (4.01) burmistrz Arseniusz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl