Strona główna

Rockowa Orkiestra zagra u Kornela

Rockowa Orkiestra zagra u Kornela

2013-01-08 09:08:38  |  Krzysztof Różycki

Tradycyjnie, w przeddzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej organizuje w pubie Kornel koncert, będący przedsmakiem wydarzeń, które będą miały miejsce na chojnickim rynku. Tym razem zagrają: Galleon, Tantrum, Pandemia i Bregma.

Zespół Bregma został założony w 2007 roku w Gdańsku przez gitarzystę Pawła "Pabla" Jelionek, basistę Mariusza "Mariego" Czułkowskiego oraz perkusistę Tomasza "Jacobsa" Kiczorowskiego. W latach 2008-2009 grupę zasilali różni muzycy (klawisze, wiolonczela i wokaliści), jednak żadna z nowych osób nie wpasowała się w muzyczny charakter zespołu. Nieustające problemy ze znalezieniem wokalu nie spowolniły procesu twórczego. Bregma przez cały ten czas ewoluowała przybierając określoną formę. Spajające ogniwo w osobie Michała "Loczka" Godlewskiego pojawiło się w zespole z końcem 2009 roku. Od tego momentu kwartet w pełni poświęcił się pracy nad materiałem. Początek 2011 roku przyniósł pierwsze koncerty oraz nagranie demo. Muzycznie BREGMA porusza się w klimatach rockowo – metalowych zawierających elementy eksperymentalne z zachowaną melodyjnością utworów. Nienaganny warsztat instrumentalny, jak również polskie teksty są znakiem rozpoznawczym zespołu. Bregma po raz drugi zagra w Chojnicach w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Link do YouTube

Pandemia powstała w 2010 roku w Tczewie. Zespół tworzy czwórka kolegów, którzy od zawsze powiązani byli z muzyką, wcześniej kojarzeni z grupą Holy Smoke. Pandemia tworzy własne kompozycje, które spotykają się z ciepłym i energicznym przyjęciem publiczności. Ich muzyka oscyluje wokół takich zespołów jak: TSA, Perfect, IRA, Lady Pank.

Link do YouTube

Zespół Galleon jest jedną z dwóch chojnickich grup, które zagrają w sobotni wieczór. Galleon powstał na przełomie września i października 2012 roku. Wykonują własne kompozycje i covery utrzymane w stylistyce heavy/thrash metalu. W składzie znajdują się m.in. byli muzycy No Remorse.

Tantrum istnieje od czerwca 2011 roku. W początkowym okresie tworzyły go dwie osoby. Po roku przeszedł reorganizację kadrową i zadebiutował na scenie pubu Kornel w październiku 2012 roku. Zespół ma za sobą wcześniej wspomniany debiut, a także koncerty kameralne w Herbaciarni Kredenz. Jest jednym z zespołów odbywających próby w Samorządnym Centrum Młodzieżowym.

Rockowa Orkiestra - pub Kornel, 12.01, godzina 19.00. Bilety-cegiełki w kwocie 10 zł będą trafiały do puszki WOŚP, która będzie przy wejściu. Cena biletu nie jest sztywno ustalona- liczy się każda kwota.

Zobacz jak było podczas ubiegłorocznej Orkiestry u Kornela.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl