Strona główna

Sylwester na Starym Rynku bez burmistrza

Sylwester na Starym Rynku bez burmistrza

2012-12-29 21:10:43  |  tekst i fot. je

W poniedziałek 31 grudnia o północy będziemy żegnać 2012 rok, witać kolejny 2013. Na chojnickim Starym Rynku, jak jest od 14 lat, z ratuszowego balkonu będą leciały znane przeboje.

W tym roku po raz pierwszy muzycznym prezenterem nie będzie Arseniusz Finster. Zastąpią go wiceburmistrzowie – Edward Pietrzyk oraz Jan Zieliński. Po godzinie 24.00, także w imieniu burmistrza, złożą zgromadzonym na Starym Rynku chojniczanom życzenia noworoczne. Zestaw piosenek, które będzie można posłuchać, jest tym razem większą niewiadomą. Stawiamy jednak na to, że „Spotkajmy się o północy” zespołu Smokie będzie można ponownie usłyszeć w ostatnich minutach 2012 roku.

A jak witany jest Nowy Rok w innych pomorskich miastach? W Kościerzynie, jak co roku w sylwestrowy wieczór, punktualnie o północy z budynku urzędu miasta odpalone zostaną sztuczne ognie. W Gdańsku na Targu Węglowym o 22.00 rozpocznie się Noc Sylwestrowa. Gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak. Po jej występie, tuż przed północą, życzenia złoży prezydent miasta Paweł Adamowicz. W Lęborku na placu Pokoju od 23.00 do 1.00 odbędzie się integracyjne spotkanie sylwestrowe organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji. Będą pokazy sztucznych ogni i przeboje muzyczne w wykonaniu Margaret & Somebody. W Kwidzynie na placu Jana Pawła II władze miasta zapraszają na koncert zespołu Maraquja, życzenia noworoczne oraz pokaz sztucznych ogni. W Redzie w amfiteatrze w parku miejskim zabawa zacznie się o godz. 22.00. O północy pokaz fajerwerków i życzenia od władz miasta.

"Przywitaliśmy 2012 rok!" - relacja z Sylwestra 2011.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl