Strona główna

Parki krajobrazowe w Centrum Kultury i Biblioteki

Parki krajobrazowe w Centrum Kultury i Biblioteki

2012-12-25 08:05:18  |  Urząd Miasta Brusy

Od 19 grudnia w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach  można podziwiać wystawę pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”.

Ekspozycja jest związana z obchodami Roku Krajobrazów Pomorza, ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego w 2012 r. Przedmiotem wystawy są pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa, w ich pełnej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. Wystawa prezentuje 21 fotografii, których autorami są: Jolanta Bork, Dariusz Bógdał, Beata Chojęta, Magdalena Dąbkowska, Lucjan Duchnowicz, Dariusz Ożarowski, Krzysztof Staniszewski i Wojciech Woch, a oglądać je będzie można do 30 stycznia 2013 r. w godzinach otwarcia centrum.

30 stycznia 2013 r. o godz. 18.00, w ramach finisażu wystawy, odbędzie się prelekcja pt. „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom”, którą wygłosi pani Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie ma na celu zaprezentowanie różnych sposobów tworzenia ogrodu, który będzie odpowiedzią na współczesne potrzeby użytkowników i jednocześnie doskonale wpisze się w lokalny krajobraz, zarówno kulturowy jak i przyrodniczy. W czasie prelekcji przedstawione zostaną także metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin. Serdecznie zapraszamy!Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl