Trzy punkty pod choinkę

2012-12-23 20:55:51  |  Tekst i fot: Ł.R.

Prezent pod choinkę, w postaci trzech punktów, sprawili sobie dzisiaj (23.12) piłkarze Czerwonych Diabłów wygrywając z AZS UŚ Katowice 5:2.

Od początku spotkania drużyna Olega Zozulyi lepiej i dłużej operowała piłką, lecz pierwszego gola w 4. minucie zdobyli goście ze Śląska. W odpowiedzi kilka sekund później stan meczu wyrównał Wadym Iwanov, wprawiając w radość chojnicką widownię. W 9. minucie było już 2:1 dla naszego zespołu. Na strzał z dystansu zdecydował się Vitaliy Kolesnik, który trafił pod samą poprzeczkę. W 11. minucie na hali Centrum Parku ponownie rozległy się gromkie brawa. Na listę strzelców po jednej z kontr wpisał się Dominik Solecki. Niecałą minutę potrzebowali goście, by za sprawą Krzysztofa Grędysa zmniejszyć rozmiary porażki na 3:2.

Po zmianie stron nasz zespół długo męczył się z umieszczeniem piłki w siatce rywala. Zrobił to dopiero w końcówce spotkania Tomasz Kriezel, który dwukrotnie trafiał do pustej bramki. Drużyna z Katowic w ostatnich trzech minutach postawiła na grę z lotnym bramkarzem. Manewr ten nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a wręcz przeciwnie, katowiczanie po indywidualnych błędach zostali skarceni przez nasz zespół dwoma golami.

Okres świąteczny nasz zespół przezimuje na drugim miejscu w lidze. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie AZS UG Gdańsk.