Strona główna

Przebudowa drogi zakończona

Przebudowa drogi zakończona

2012-12-12 14:13:42  |  oprac. je, Starostwo Powiatowe

Odcinek powiatowej drogi o długości 3,5 km z Małych Swornegaci do Chocińskiego Młyna otrzymał nową warstwę nawierzchni asfaltowej. Starostwo Powiatowe pozyskało na nią dotację w wysokości 505 tysięcy złotych.

„Informujemy, że zakończona została przebudowa drogi na odcinku Chociński Młyn – Małe Swornegacie w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 2624G Chociński Młyn – Charzykowy na odcinku Chociński Młyn – Małe Swornegacie od km 0+008,11 do km 3+544,03", realizowanego w ramach programu wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. W ramach przedmiotowego projektu przebudowano drogę powiatową nr 2624G o długości 3 535,92 m. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu asfaltowego o grubości 5 cm. Projekt obejmował także przebudowę kanalizacji deszczowej o długości 39 m. W ramach realizacji inwestycji wprowadzono szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym m.in. ustawione zostały bariery energochłonne z elementami odblaskowymi na długości 350 m oraz postawiono lustro drogowe na słupku z rury stalowej o średnicy 70 mm, służące likwidacji martwych punktów. Wymienione zostało także oznakowanie pionowe na odblaskowe II generacji w ilości 29 sztuk. Inwestycja ta powinna wpłynąć na poprawę warunków poruszania się po drodze.

Wartość wykonanych przez Pol – Dróg Człuchów robót wyniosła 1,685 mln zł. Dotacja z programu przebudowy dróg wyniosła ponad 505 tysięcy złotych, czyli 30% wartości robót. Udział własny inwestora wyniósł 1,18 mln zł. Projekt realizowany był w partnerstwie z Gminą Miejską Chojnice i Gminą Chojnice.”

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl