Strona główna

Kolejowo - budżetowa łamigłówka

Kolejowo - budżetowa łamigłówka

2012-12-04 14:02:11  |  ch24, fot. ms

W przedostatnim w 2012 roku wydaniu Bez Montażu jego uczestnicy dyskutowali o przyszłości połączeń kolejowych w naszym regionie oraz o prowizoriach budżetowych powiatu i gminy na 2013 rok.

W poniedziałkowy (3.12) wieczór w naszej redakcji gościliśmy wicestarostę chojnickiego Przemysława Bieska – Talewskiego, wicewójta oraz szefa powiatowej organizacji Prawa i Sprawiedliwości  Piotra Stanke, przewodniczącego powiatowego Platformy Obywatelskiej Leszka Redzimskiego oraz działacza Fundacji im. Marcina Fuhrmanna Mariusza Brunkę. Tematy dyskusji przygotował jak zwykle Jerzy Erdman. Trwała 60 minut.

Link do Mp3 (Pełny zapis dyskusji w Bez Montażu z 3.12.2012)

Link do YouTube

Wiele emocji wśród naszych Czytelników wywołują plany ograniczenia, a w niedalekiej przyszłości likwidacji, połączeń kolejowych wychodzących z chojnickiego dworca. To było jednym z powodów zaproszenia włodarzy powiatu i gminy, którzy uczestniczyli w piątkowym (30.11) spotkaniu w Kościerzynie. Przekazali nam swoje wrażenia z tego wydarzenia. Wszyscy zadeklarowali działania na rzecz nie dopuszczenia do wejścia w życie zamknięcia linii do Kościerzyny i Szczecinka.

Link do Mp3 (O planach ograniczenia połączeń kolejowych)

Do połowy listopada lokalne samorządy mają obowiązek przygotować tzw. prowizoria budżetowe na kolejny rok. Biesek – Talewski oraz Stanke przedstawili w Bez Montażu najważniejsze założenia przyszłorocznych budżetów swoich samorządów.

Link do Mp3 (O prowizoriach budżetowych na 2013)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl