Strona główna

Jesień na Kaszubach - wernisaż

Jesień na Kaszubach - wernisaż

2012-12-01 08:36:54  |  Urząd Miasta Brusy

W środę 28 listopada br. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego i Zaborskie Towarzystwo Naukowe z Brus.

W konkursie wzięło udział 844 uczniów z 54 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego, którzy przygotowali 856 prac plastycznych.  Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w czterech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo, techniki różne i malarstwo na szkle. Przyznano 14 nagród pierwszych, 14 drugich, 12 nagród trzecich oraz 18 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 58 osób.

Wśród laureatów znaleźli się również wychowankowie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, których przygotowała instruktorka Renata Goebel. W kategorii rysunek wyróżnienie zdobyli Johannes De Beut i Beata Rolbiecka, w malarstwie Gracjan Czapiewski i Michalina Goebel, a Dominika Rytlewska zajęła II miejsce.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a opiekunowie plastyczni podziękowania za przygotowanie dzieci i młodzieży do XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy zespołu gitarowego i wokalnego prowadzonego przez Panią Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską z Centrum Kultury w Brusach. Publiczność usłyszała dwa utwory na gitarę klasyczną: „Allegretto non troppo” M. Caracassiego w wykonaniu solistki Karoliny Literskiej, duet „Taniec tyrolski” J. Kuffnera w wykonaniu Wiktorii Rekowskiej i Anny Słomińskiej oraz „Balladę rajdową” wyśpiewaną przez zespół Dźwięczne Nutki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl