Strona główna

Modernizacja targowiska ruszy w lutym

Modernizacja targowiska ruszy w lutym

2012-12-01 18:37:20  |  tekst i fot. je

Jeszcze w grudniu ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni realizatora robót modernizacyjnych na miejskim targowisku przy ul. Angowickiej. Miasto pozyskało na tę inwestycję dotację w wysokości prawie 1 mln zł. Z budżetu na 2013 rok będzie przeznaczone 500 tys. zł.

Dyrektor Wydziału Budowlano – Inwestycyjnego Jacek Domozych liczy, że wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy już w lutym. Jeśli najbliższa zima nie będzie zbyt sroga, to pierwszy etap modernizacji targowiska, który obejmie obszar od parkingu przy Netto do istniejącej wiaty, powinien zakończyć się najpóźniej do końca czerwca 2013 roku. Na ten czas handlujący w tym rejonie będą musieli przenieść się w inne miejsce targowiska albo na teren tymczasowy. – W piątek 30.11 wszyscy handlujący przy Angowickiej otrzymali pismo od burmistrza wraz z mapką obszaru, na którym będą prowadzone roboty. Zwracamy się do nich o wyłonienie do wtorku 4.12 trzyosobowej delegacji, która kilka dni później spotkałaby się z władzami miasta. Celem spotkania jest omówienie zasad funkcjonowania targowiska na czas remontu i uzgodnienie tymczasowej lokalizacji dla tych handlowców, którzy nie zmieszczą się na pozostałej części placu. Uważam, że najlepszym miejscem na to byłby fragment ulicy Parkowej, który biegnie obok targowiska – sądzi Domozych.

W ramach inwestycji powstaną nowe drogi, miejsca postojowe, utwardzenie, wiata o betonowej konstrukcji nośnej, mająca powierzchnię ponad 570 m2, szalet, kanalizacja deszczowa i sanitarna, niezbędne przyłącza oraz monitoring.

Plan realizacyjny I etapu modernizacji targowiska

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl