Strona główna

Uroczyste otwarcie posterunku policji w Brusach

Uroczyste otwarcie posterunku policji w Brusach

2012-11-28 08:28:28  |  UM Brusy

Wczoraj, tj. 27 listopada br., odbyło się otwarcie posterunku policji w Brusach. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 11:00 na placu przed nową siedzibą policjantów, gdzie asp. szt. Olgierd Chylewski złożył uroczysty meldunek przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciechem Sobczakiem.

Następnie przywitano gości, a zaraz po tym głos zabrał Burmistrz Brus Witold Ossowski który wręczył asp. szt. Olgierdowi Chylewskiemu symboliczny „klucz do drzwi” budynku. Zaraz po Burmistrzu wystapił Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciech Sobczak, który przekazał w prezencie nowy samochód policyjny dla Policjantów Posterunku Policji w Brusach.


W programie przewidziano zwiedzanie obiektu, po którym z dumą gości oprowadzali bruscy Policjanci, jednak nim to nastąpiło uroczyście przecięto wstęgę – symbol otwarcia Posterunku Policji w Brusach, którego dokonali:

- Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk,

- Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciech Sobczak,

- Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach insp. Krzysztof Pestka,

- Burmistrz Brus Witold Ossowski

- asp. szt. Olgierd Chylewski pełniący obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Brusach.

Poświęcenia budynku oraz otrzymanego samochodu policyjnego dokonał Ksiądz Wojciech John.

Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Tam jako pierwszy wystąpił Burmistrz Brus Witold Ossowski, który omówił historię budowy Posterunku Policji w Brusach obrazując temat, specjalnie przygotowaną na tą okazję, prezentacją multimedialną. Następnie przystąpiono do podziękowań i wystąpień gości, które zakończyły część oficjalną uroczystości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl