Strona główna

„Nie róbmy polityki na stadionie”

„Nie róbmy polityki na stadionie”

2012-11-20 12:30:27  |  ch24, fot. ms

Taką tytułową tezę postawił miejski radny Dariusz Szczepański, jeden z uczestników ostatniego wydania Bez Montażu w czasie dyskusji o obchodach Święta Niepodległości.

W naszej redakcji gościliśmy wczoraj (19.11) przewodniczącego Projektu Chojnicka Samorządność Jacka Studzińskiego, radnego z Platformy Obywatelskiej Dariusza Szczepańskiego oraz radnego z Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Blumę. Tematy do dyskusji przygotował jej moderator Jerzy Erdman. Trwała łącznie ponad 52 minuty.

Link do Mp3 (Całość dyskusji z 19.11.2012)

Link do YouTube

Rozpoczęła się od omówienia przygotowań do wprowadzenia od lipca 2013 roku „rewolucji śmieciowej”. Dopytywaliśmy naszych gości, czy widzą zagrożenia dla jej realizacji. Sondowaliśmy radnych, za którym wariantem opłaty za zagospodarowanie odpadów opowiadają się.

Link do Mp3 (O zmianach w gospodarce odpadami - 21 minut)

Kolejny temat Bez Montażu związany był z opisywanymi przez nas przypadkami naruszeń prawa budowlanego - utwardzenie odcinka ul. Jesionowej, rozbiórka siedziby saloniku prasowego na Starym Rynku oraz ciągnąca się od 2009 roku modernizacja elewacji kamienicy, w której ma siedzibę Promocja Regionu Chojnickiego. Zadaliśmy pytanie naszym gościom, czy gdyby ratuszowi urzędnicy wykazali więcej inicjatywy przy załatwianiu wniosków we wspomnianych przypadkach, udałoby się uniknąć interwencji nadzoru budowlanego. Radny Szczepański zadeklarował, że podejmie kroki mające na celu wyjaśnienie sprawy nielegalnej inwestycji drogowej na osiedlu Leśnym.

Link do Mp3 (O samowolach budowlanych - 16 minut)

Na zakończenie poprosiliśmy o skomentowanie chojnickich i warszawskich akcentów obchodów niedawnego Święta Niepodległości. Najgorętsza dyskusja wywiązała się wokół tzw. eksmisji okolicznościowego transparentu, który przygotowali na mecz kibice MKS Chojniczanki. Tylko Dariusz Szczepański uważał, że miał on wydźwięk polityczny.

Link do Mp3 (O obchodach Święta Niepodległości - 14.40 minuty)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl